Kompozyty Drewna
SEQO Kompozyty Drewna; ul. Cedrowa 12, 63-500 Ostrzeszów
pn-pt: 07:00-17:00 sob: 07:00-13:00

Czy warto mieć balkon?

Właściwie, to zadajmy pytanie: Po co nam balkon?
Odpowiedź może być prosta: Balkon daje nam perspektywę.

Potrzebujemy czasem spojrzeć na wydarzenia z właściwej perspektywy. Musimy czasem, dla zachowania psychicznej higieny, zobaczyć otaczający nas świat z góry. Żeby nabrać dystansu.
Codzienne problemy oglądane z poziomu tarasu mogą często być wyolbrzymiane przez nasze postrzeganie. Mogą sprawiać wrażenie większych niż są w rzeczywistości.

Dlatego warto spojrzeć na nie z góry, z balkonu. Balkon daje nam właściwą perspektywę i pewnego rodzaju możliwość zdystansowania się od zamieszania panującego dookoła nas.
W trakcie procesu dystansowania się z poziomu balkonu może jednak przytrafić nam się coś niemiłego. Szczególnie latem, gdy stoimy na balkonie gołą stopą. Wtedy może znienacka zaatakować nas drzazga, która choć sama w sobie nie jest niebezpieczna, jest jednak nieprzyjemna. Szczególnie gdy wbije nam się w duży palec u stopy.

Żeby uniknąć takich niespodzianek, właściciel prezentowanego dziś balkonu, zdecydował się na zabudowanie go podłogą z desek kompozytowych. Dzięki temu sprytnemu posunięciu przechytrzył czyhające na niego niebezpieczeństwa w postaci drzazg, a przy tym zaoszczędzi sporo czasu na zabiegach pielęgnacyjnych. Doskonale jest mu znana cecha desek kompozytowych - nie wymagają tak dużej ilości zabiegów pielęgnacyjnych jak klasyczne drewno.

Wspomniany wcześniej zaoszczędzony czas będzie mógł przeznaczyć na patrzenie z odpowiedniej perspektywy, z poziomu swojego balkonu, na problemy dnia codziennego.

Na zdjęciach widzimy deski kompozytowe SEQO Premium model P-140H20 w kolorze szarym, które możecie zamówić Państwo w naszym sklepie internetowym.