Kompozyty Drewna
SEQO Kompozyty Drewna; ul. Cedrowa 12, 63-500 Ostrzeszów
pn-pt: 07:00-17:00 sob: 07:00-13:00

Taras na dachu

Taras na dachu ma wiele zalet. Pierwsza i bez wątpienia najważniejszą jest to, że umożliwia nam nabrania dystansu do wszystkiego, co nas otacza.
Drugą zaletą, może nieco mniej oczywistą może okazać się właśnie jego usytuowanie. Na dachu. zawsze to kilka metrów więcej nad poziomem morza i w razie potopu czy innego apokaliptycznego wylania wód może nam pomóc przetrwać wielką falę. O tym jednak może przy innej okazji napiszemy 🙂

Pomijając wizje apokaliptyczne w kontekście tarasu, możemy dodać do jego zalet niezwykłą praktyczność w przypadku letnich atrakcji grillowych.
Wyobraźmy sobie sytuację, gdy na swoim tarasie (na dachu) odpalamy grilla i zarzucamy na niego świeżutki stek, który bardzo starannie smażymy (no chyba, że ktoś preferuje krwisty).
Tak czy siak zapach, który podczas tego smażenia unosi się powoduje ślinotok u wszystkich zgromadzonych na naszym dachowym tarasie. Pójdźmy dalej w swej wizji.
Wiatr akurat wieje z takiego kierunku, że chmurę aromatycznego zapachu kieruje na podwórze naszego "ulubionego" sąsiada i również u niego powoduje obfity ślinotok.
Czyż nie budująca wizja?

Taras odporny na zabrudzenia

Jedyną rzeczą, która może nam ją zepsuć jest tłuszcz, który podczas grillowania może przypadkowo wylądować na naszej podłodze tarasu. No i w tej sytuacji do akcji wkraczają deski kompozytowe SEQO Premium, które przewidując powyższy obrót spraw zdecydowaliśmy się przezornie zainstalować na podłodze naszego tarasu. Zdecydowaliśmy się na ten rodzaj deski gdyż mamy świadomość, że jest on znacznie bardziej odporny na czynniki zewnętrzne niż klasyczne drewno i przypadkowe zabrudzenia nie będą tragedią.
W realizacji wykorzystano deski kompozytowe SEQO Premium model P-140H20 w kolorze drewna naturalnego.

Deski tarasowe P-140H20 możecie Państwo zamówić w naszym sklepie internetowym.